Tarptautinis susitarimas užkirs kelią mokesčių slėpimui

Komentarų: 0

Šiandien finansų ministras Rimantas Šadžius Berlyne (Vokietija) dalyvauja 7-ajame pasauliniame skaidrumo ir keitimosi informacija mokesčių tikslais forume. Jame pasirašys Daugiašalį kompetentingų institucijų susitarimą dėl automatinio keitimosi informacija apie finansines sąskaitas.

Finansų ministro Rimanto Šadžiaus teigimu, šis dokumentas jį pasirašiusioms šalims suteiks didesnes galimybes užkirsti kelią piktnaudžiauti, vengti mokėti mokesčius ir juos slėpti.

Pagal pasirašytą susitarimą, Lietuvos mokesčių administratorius ne tik teiktų informaciją kitų šalių mokesčių administracijoms, bet ir gautų mokesčių apskaičiavimo ir deklaravimo teisingumui patikrinti svarbią informaciją apie atitinkamas kitų šalių finansų įstaigų Lietuvos mokesčių mokėtojams išmokėtas pinigų sumas, duomenis apie sąskaitų likučius.

Susitarime numatyti automatiniai mainai atitinka anksčiau šiais metais Europos bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos patvirtintą Bendrą informacijos teikimo standartą (CRS), Lietuvos bei JAV š.m. rugpjūčio 26 d. pasirašytą Užsienio sąskaitoms taikomų mokestinių prievolių vykdymo akto įgyvendinimo susitarimą.

Išankstiniais duomenimis, susitarimą ketina pasirašyti daugiau kaip 50 šalių (įskaitant G20 ir ES valstybes nares).

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.