Apie gyventojams išmokėtas pajamas duomenis pateikti iki 15 d.

Komentarų: 0

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) primena, kad iki vasario 15 dienos mokesčius išskaičiuojantys asmenys mokesčių administratoriui turi pateikti duomenis apie 2022 metais gyventojams išmokėtas A ir B klasės pajamoms priskiriamas išmokas. Iš 124,3 tūkst. turinčių tai padaryti – duomenis šiuo metu jau pateikė apie pusė – 58 tūkst., mokesčių mokėtojų.

Informaciją apie nuolatinių Lietuvos gyventojų praėjusias metais  sumokėtas gyvybės draudimo, pensijų draudimo įmokas į pensijų kaupimo fondus, taip pat apie sumokėtas palūkanas už suteiktas paskolas gyvenamajam būstui statyti arba įsigyti, studijų įmokas, studijų įmokoms mokėti skirtas paskolas turi pateikti ir vadinamieji tretieji asmenys: bankai, kredito įstaigos, gyvybės draudimo bendrovės, aukštosios mokyklos, formaliojo profesinio mokymo įstaigos ir kt. Kol kas tai padarė tik kiek daugiau nei 36 proc. privalančių jas pateikti trečiųjų asmenų.

„Kasmet primename pareigą pateikti duomenis apie gyventojų gautas pajamas ir tai padaryti laiku bei papildomai skirti dėmesio, kad visa informacija būtų teisinga. Tik gavus išsamius ir tikslius duomenis mokesčių administratorius gali užtikrinti sklandų ir kuo patogesnį gyventojams pajamų deklaravimo startą“ – pasakoja VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Inga Gedminienė, pažymėdama, kad VMI savo ruožtu artimiausiomis dienomis duomenų nepateikusiems taip pat išsiųs ir individualius priminimus.

Tiek teikiant duomenis apie A, tiek apie B klasės išmokas naudojama ta pati deklaracijos forma – GPM312. Šią ir kitas formas bei jų pildymo taisykles visada galima rasti Elektroninio deklaravimo sistemoje – EDS, formų sąraše nurodžius atitinkamą formos kodą.

Daugiau informacijos, susijusios su duomenų apie A ir B klasių išmokas, gyventojų patirtų išlaidų teikimą, visais kitais mokestiniais klausimais, galima rasti VMI internetiniame tinklalapyje www.vmi.lt, taip pat paskambinus trumpuoju numeriu 1882 (+370 5 260 5060)Apsilankymui VMI aptarnavimo padaliniuose būtina išankstinė registracija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.