Nepriklausomi elektros tiekėjai

Įsigaliojus 2020 m. gegužės 7 d. Seimo priimtoms Elektros energetikos įstatymo pataisoms, Lietuva prisijungia prie daugumos Europos Sąjungos šalių, kurių buitiniai vartotojai gali patys pasirinkti jiems tinkamiausią elektros energijos tiekėją. Iki šiol elektrą visi buitiniai vartotojai pirko iš visuomeninio tiekėjo, o jos kainą nustatė Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT). Šiuo metu jau baigėsi I ir II liberalizavimo etapas ir prasidėjo III etapas. Nuo 2022 m. buitiniai vartotojai, suvartojantys mažiau nei 1000 kWh elektros iki 2026 m. sausio 1 d., turės pirkti elektros energiją iš pasirinkto nepriklausomo tiekėjo.

Vartotojams patiems pasirenkant elektros energijos tiekėją, VERT reguliuos tik apie pusę kainos už elektros energijos kilovatvalandę (infrastruktūros ir sisteminių paslaugų, kurias teikia bendrovės „Litgrid” bei ESO, kainos dedamąsias). Kitą pusę kainos lems  elektros biržos kaina ir tiekėjų konkurencija.  Elektros tiekėjams konkuruojant dėl vartotojų, laimi pastarieji. Tai ne tik sumažėjusi kaina, bet ir visiškai nauji paslaugų paketai, kurių gali tikėtis vartotojai (lankstesni planai, atspindintys vartotojo elektros vartojimo įpročius, reaguojant į elektros kainas biržoje dienos eigoje, kelių paslaugų sinergija (energetikos, ar energetikos ir kitų, tarkim, telekomunikacijų paslaugų, kt.).

Buitinis vartotojas gaus galutinę sąskaitą už elektros energiją, jis turės deklaruoti elektros energijos apskaitos prietaiso rodmenis, o elektros energijos tiekėjas atsiskaitys su ESO.

Nepriklausomi elektros energijos tiekėjai, nuo šiol prekiaujantys elektros energija privatiems klientams:

NEPRIKLAUSOMŲ ELEKTROS TIEKĖJŲ SĄRAŠAS

1. UAB Elektrum Lietuva (galite pažiūrėti Elektrum siūlomas elektros kainas čia)
2. UAB Enefit (galite pažiūrėti Enefit siūlomas elektros kainas čia)
3. UAB Ignitis (galite pažiūrėti Ignitis siūlomas elektros kainas čia)
4. UAB „Perlas Energija” (galite pažiūrėti Perlas Energija siūlomas elektros kainas čia) SUSTABDĖ VEKLĄ!
5. UAB “EGTO” energija (galite pažiūrėti EGTO energija siūlomas elektros kainas čia) SUSTABDĖ VEKLĄ!
6. Birštono Elektra MB (galite pažiūrėti Birštono Elektra siūlomas elektros kainas čia) SUSTABDĖ VEKLĄ!
7. Vilniaus elektra
8. Kauno termofikacijos elektrinė
9. UAB Inregnum SUSTABDĖ VEKLĄ!

ELEKTROS LIBERALIZAVIMO ETAPAI

I etapas: nuo 2021 01 01 – per metus suvartojantiems 5 000 kWh ar daugiau elektros energijos. (baigėsi)

II etapas: nuo 2022 07 01 – suvartojantiems ne mažiau kaip 1000 kWh per metus. Iki 2022 birželio 26 d. vartotojai turės apsispręsti, kuri nepriklausomas elektros tiekėjas tinkamiausias. (baigėsi)

III etapas: nuo 2023 01 01 – visuomeninio tiekimo atsisakoma visiems vartotojams, įskaitant bendrijas ir socialiai pažeidžiamus vartotojus. Iki 2026 sausio 1 d. vartotojai turės apsispręsti, kuri nepriklausomas elektros tiekėjas tinkamiausias.

Kas nutiks, jei nepasirinksiu jokio nepriklausomo tiekėjo?

Nepasirinkus iki 2026 m.  elektros energijos tiekėjo, kiekvienam gyventojui, patekusiam į III etapą, elektros tiekimas bus užtikrintas teikiant garantinio tiekimo paslaugą.

Teikiant garantinio tiekimo paslaugą, elektros energijos kainai bus taikomas 1,25 koeficientas, t. y. pridedamas 25 proc. priedas, infrastruktūros dalis nebūtų didinama. Taigi, elektros kaina padidės ir bus brangesnė.

GARANTINIS ELEKTROS TIEKIMAS

Garantinis tiekimas – tai elektros energijos tiekimo užtikrinimo paslauga, teikiama vartotojams:

 • kurie nustatytu laiku (iki 2022 06 26, jei pateko į antrąjį elektros energijos tiekėjo pasirinkimo etapą, t.y. suvartoja ne mažiau nei 1000 kWh per metus) nepasirinko nepriklausomo elektros energijos tiekėjo;
 • jeigu pasirinktas elektros energijos tiekėjas nevykdo prisiimtų įsipareigojimų tiekti elektros energiją sutartomis su vartotojais sąlygomis;
 • kurių pasirinktas elektros energijos tiekėjas nutraukia veiklą;
 • jeigu pasirinktas elektros energijos tiekėjas nutraukia su vartotoju sudarytą elektros energijos pirkimo–pardavimo sutartį.

Pagal Elektros energetikos įstatymą, ši paslauga teikiama laikinai – ne ilgiau kaip 6 mėnesius. Garantinio tiekimo sąlygas reglamentuoja Elektros energetikos įstatymas. Garantinio tiekimo kainas galite pažiūrėti tinklalapyje.

. Leave new

 • Noriu pasirinkti žaliąją energija, tik kaip žinoti, kad būtent tą energiją gausiu? Ar bus atvesti nauji elektros tiekimo laidai į namą? Ar bus kitoks elektros energijos efektyvumas, pajėgumas?

  Atsakyti
  • Ne, skiriasi tiktai tuo, kad pasirinkus „žaliąją elektrą”, elektra teikiama į jūsų butą, bus gaminama tik iš atnaujinamųjų elektros šaltinių, pvz. saulės ar vėjo. Pati „elektra” nesikeičia, elektra tai elektra, keičiasi tiktai jos gaminimo būdas.

   Atsakyti
 • Kaip pereiti iš dviejų laiko zonų į vieną laiko zoną? Kur kreiptis?

  Atsakyti
 • Aš nepasirinkau jokio elektros niekėjo,likau garantiniame Eso….neverta rinktis, karas baigsis-biržoj kaina nukris. Kas pasirašė sutartis fiksuotas ir dar terminuotas-tikrai praloš?
  Biržos kainos (su PVM):
  Balandis-0.1408
  Gegužė-0.1992
  Birželis-0.2699
  Pridedam 25% ir prsiuntimo pasl,dedamoji,atimam 0.09 ct.:
  Balandis-0.24
  Gegužė-0.24
  Birželis-0.34
  Ignitis ir kiti Biržos planai panašūs (skiriasi 0.05 ct. (
  Balandis-0.24
  Gegužė-0.24
  Birželis-0.28
  Jei Biržos kaina krenta-gaunasi tas pats

  Atsakyti
  • Dabar be kompensacijos elektros kaina 2,10€. Valstybės biudžetas ne guminis, kompensacijos gali nebebūti nuo 2023 sausio 1d. Vakar per žinias pasakė buvęs premjeras Butkevičius. Siūlyčiau kuo greičiau Rožinius akinius nusiimti..

   Atsakyti
  • Kolkas nesimato karo pabaigos, o elektros situacija Europoje vis labiau įtempta ateinant žiemos laikotarpiui – aš nedrįsčiau sakyti, kad artimiausiu laiku kainos kris.

   Atsakyti
 • Gavome el. laišką su nurodytomis elektros kainomis. Laiške ir sutartyje nurodytos elektros kainos skiriasi. Sutartyje nurodytos kainos buvo – dieninė – 0,349, o naktinė – 0,234. Tuo tarpu laiške – dieninė – 0,3621, naktinė – 0,2401. Nbebsuprantam, kam buvo reikalinga kažkokią kainą rašyti sutartyje, jei vis tiek, atėjus laikui mokėti, ji keičiama. Buvo žadėta, jog kaina bus peržiūrėta tik po pusmečio. Kodėl tai atsitiko po mėnesio? Negi vėl prasidės visokios manipuliacijos ir apgavystės? Nors gal sutartyje kur nors „smulkiom raidelėm” ir buvo kas nors parašyta. Tik teigiama buvo, jog kainas peržiūrės tik po pusės metų… Vienu žodžiu, kaip buvo taip ir liko… „Tiekėjas”, t.y. tarpininkas, nelabai suprantu, kodėl vadinamas „tiekėju”, yra „Perlas”…

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.