Nepriklausomi elektros tiekėjai

Įsigaliojus 2020 m. gegužės 7 d. Seimo priimtoms Elektros energetikos įstatymo pataisoms, Lietuva prisijungia prie daugumos Europos Sąjungos šalių, kurių buitiniai vartotojai gali patys pasirinkti jiems tinkamiausią elektros energijos tiekėją. Iki šiol elektrą visi buitiniai vartotojai pirko iš visuomeninio tiekėjo, o jos kainą nustatė Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT). Šiuo metu jau baigėsi I ir II liberalizavimo etapas ir prasidėjo III etapas. Nuo 2022 m. buitiniai vartotojai, suvartojantys mažiau nei 1000 kWh elektros iki 2026 m. sausio 1 d., turės pirkti elektros energiją iš pasirinkto nepriklausomo tiekėjo.

Vartotojams patiems pasirenkant elektros energijos tiekėją, VERT reguliuos tik apie pusę kainos už elektros energijos kilovatvalandę (infrastruktūros ir sisteminių paslaugų, kurias teikia bendrovės „Litgrid” bei ESO, kainos dedamąsias). Kitą pusę kainos lems  elektros biržos kaina ir tiekėjų konkurencija.  Elektros tiekėjams konkuruojant dėl vartotojų, laimi pastarieji. Tai ne tik sumažėjusi kaina, bet ir visiškai nauji paslaugų paketai, kurių gali tikėtis vartotojai (lankstesni planai, atspindintys vartotojo elektros vartojimo įpročius, reaguojant į elektros kainas biržoje dienos eigoje, kelių paslaugų sinergija (energetikos, ar energetikos ir kitų, tarkim, telekomunikacijų paslaugų, kt.).

Buitinis vartotojas gaus galutinę sąskaitą už elektros energiją, jis turės deklaruoti elektros energijos apskaitos prietaiso rodmenis, o elektros energijos tiekėjas atsiskaitys su ESO.

Nepriklausomi elektros energijos tiekėjai, nuo šiol prekiaujantys elektros energija privatiems klientams:

NEPRIKLAUSOMŲ ELEKTROS TIEKĖJŲ SĄRAŠAS

1. UAB Elektrum Lietuva (galite pažiūrėti Elektrum siūlomas elektros kainas čia)
2. UAB Enefit (galite pažiūrėti Enefit siūlomas elektros kainas čia)
3. UAB Ignitis (galite pažiūrėti Ignitis siūlomas elektros kainas čia)
4. UAB „Perlas Energija” (galite pažiūrėti Perlas Energija siūlomas elektros kainas čia) SUSTABDĖ VEKLĄ!
5. UAB “EGTO” energija (galite pažiūrėti EGTO energija siūlomas elektros kainas čia) SUSTABDĖ VEKLĄ!
6. Birštono Elektra MB (galite pažiūrėti Birštono Elektra siūlomas elektros kainas čia) SUSTABDĖ VEKLĄ!
7. Vilniaus elektra
8. Kauno termofikacijos elektrinė
9. UAB Inregnum SUSTABDĖ VEKLĄ!

ELEKTROS LIBERALIZAVIMO ETAPAI

I etapas: nuo 2021 01 01 – per metus suvartojantiems 5 000 kWh ar daugiau elektros energijos. (baigėsi)

II etapas: nuo 2022 07 01 – suvartojantiems ne mažiau kaip 1000 kWh per metus. Iki 2022 birželio 26 d. vartotojai turės apsispręsti, kuri nepriklausomas elektros tiekėjas tinkamiausias. (baigėsi)

III etapas: nuo 2023 01 01 – visuomeninio tiekimo atsisakoma visiems vartotojams, įskaitant bendrijas ir socialiai pažeidžiamus vartotojus. Iki 2026 sausio 1 d. vartotojai turės apsispręsti, kuri nepriklausomas elektros tiekėjas tinkamiausias.

Kas nutiks, jei nepasirinksiu jokio nepriklausomo tiekėjo?

Nepasirinkus iki 2026 m.  elektros energijos tiekėjo, kiekvienam gyventojui, patekusiam į III etapą, elektros tiekimas bus užtikrintas teikiant garantinio tiekimo paslaugą.

Teikiant garantinio tiekimo paslaugą, elektros energijos kainai bus taikomas 1,25 koeficientas, t. y. pridedamas 25 proc. priedas, infrastruktūros dalis nebūtų didinama. Taigi, elektros kaina padidės ir bus brangesnė.

GARANTINIS ELEKTROS TIEKIMAS

Garantinis tiekimas – tai elektros energijos tiekimo užtikrinimo paslauga, teikiama vartotojams:

 • kurie nustatytu laiku (iki 2022 06 26, jei pateko į antrąjį elektros energijos tiekėjo pasirinkimo etapą, t.y. suvartoja ne mažiau nei 1000 kWh per metus) nepasirinko nepriklausomo elektros energijos tiekėjo;
 • jeigu pasirinktas elektros energijos tiekėjas nevykdo prisiimtų įsipareigojimų tiekti elektros energiją sutartomis su vartotojais sąlygomis;
 • kurių pasirinktas elektros energijos tiekėjas nutraukia veiklą;
 • jeigu pasirinktas elektros energijos tiekėjas nutraukia su vartotoju sudarytą elektros energijos pirkimo–pardavimo sutartį.

Pagal Elektros energetikos įstatymą, ši paslauga teikiama laikinai – ne ilgiau kaip 6 mėnesius. Garantinio tiekimo sąlygas reglamentuoja Elektros energetikos įstatymas. Garantinio tiekimo kainas galite pažiūrėti tinklalapyje.

. Leave new

 • ES yra reikalavimas įvesti šilumos apskaitą tiekiamą vartotojams, tačiau niekas nedaroma, kodėl

  Atsakyti
 • Rusu taktika. Reik vadinti ne “Tiekėjais”,bet “Tarpininkais”. O ku daugiau tarpininku,tou brangesne elektra. It kaip gali uzsiimti electros tiekimu įmoneės,kurios niekuom nesusija su elektra.

  Atsakyti
 • juk jusu valstieciai visa sita patvirtino

  Atsakyti
 • auksinis kardas
  21 lapkričio, 2021 4:55 pm

  Kaip tik koncervai i valdzia taip taip mokesciai keliami.

  Atsakyti
 • Kaip suprast elektros tiekėjas? Aš pasirinksiu viena „tiekėją” kaimynas kita, ką jie mums atskirai kibirais elektra nešios, kad kainos nevienodos ? Nū kad ne, elektra mums bus tiekiama tuo pačiu kabeliu kaip ir anksčiau, bet atsiras perpardavinėtojai. Sakot konkurencija, elektra bus pigesnė. Nū kur jūs matėt Lietuvoj konkurencija ir kada kas atpigo? Negausi iš perpardavinėtojų pigiau. Dar ne įpusėjus šitai reformai elektros kaina beveik padvigubėjo, o tai tikėtina ir visko pabrangimo. Visos reformos, nauji įstatymai Lietuvos žmonėms našta ant pečių. Kas tą valdžia renka ir kam ji turi dirbti nesuprasi? Aš turiu mintyse apie visas valdžias buvusias ir dar būsimas, nes dar nieko gero ir protingo nesukūrė. Kodėl viską reikia daryti kaip Europos sąjungoje, jeigu mūsų šaliai tai netinka. Manau mūsų valdžia tik lėlytės, kurios šoka kaip tampo virvutes kitos šalys. Bejegi.

  Atsakyti
 • År bent skaitei pirmą pastraipa? Juk parašyta aiškiai priimtas įstatymas remiantis ES priimtomis nuostatomis, kad būtų vykdomas rinkos liberalizavimas, o ne monopolis tiektų elektrą!!!

  Atsakyti
 • Pasipiktines pilietis
  8 spalio, 2021 10:26 pm

  Įdomu,iškur tie spekuliantai užpirks tiek elektros,ar tik ne iš Lukašenkos per LV, elektros juk nenudažysi žalia spalva,o mūsų seimorių ir nedomina iš kur ir kaip,jie atidirbo,,,,,,

  Atsakyti
 • Lietuvą valdo vagys, kurie sovietmečiu šią veiklą puikiai įsisavino. Tik skirtumas tas, kad sovietmečiu vogė iš valstybės, o dabar vagia iš žmonių.

  Atsakyti
 • Milijonieriu skaičiu reik padidint Lietuvoj.
  Priregistruojam įmonių ir gręžiam piliečius.

  Atsakyti
 • Tie, kurie įteisino šitą reikalą turėtų atsidurti už grotų. Leisite kažkam tapti milijonieriais Lietuvos žmnių sąskaita…

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.