Loterijų ir azartinių lošimų mokestis

Komentarų: 0

Pagrindinis teisės aktas – Lietuvos Respublikos loterijų ir lošimų mokesčio įstatymas.

Mokesčio mokėtojai – Loterijų ir lošimų mokestį moka juridiniai asmenys, organizuojantys loterijas pagal Lietuvos  Respublikos loterijų įstatymą (toliau – Loterijų įstatymas) ir azartinius lošimus pagal Lietuvos  Respublikos azartinių lošimų įstatymą (toliau – Lošimų įstatymas).

Mokesčio objektas (bazė):

 1. Organizuojant loterijas – išplatintų loterijos bilietų nominali vertė;
 2. Organizuojant bingą, totalizatorių, lažybas ir nuotolinius lošimus – suma, gauta iš lošėjų statomų sumų, atėmus lošėjams faktiškai išmokėtų laimėjimų sumą;
 3. Organizuojant lošimus lošimo automatais ir stalo lošimus, už leidime atidaryti automatų, bingo salonus, lošimo namus (kazino) (toliau – lošimų veiklos leidimas) nurodytą lošimo įrenginį (lošimo automatą, ruletės, kortų arba kauliukų stalą) mokama nustatyta fiksuota suma.

Mokesčio tarifai:

 1. Organizuojant loterijas, loterijų ir lošimų mokesčio bazei taikomas 5 procentų mokesčio tarifas.
 2. Organizuojant bingą, totalizatorių ir lažybas, loterijų ir lošimų mokesčio bazei taikomas 18 procentų mokesčio tarifas.
  21.Organizuojant nuotolinius lošimus, loterijų ir lošimų mokesčio bazei taikomas 13 procentų mokesčio tarifas.
 3. Organizuojant lošimus lošimo automatais ir stalo lošimus, nustatomas fiksuotas loterijų ir lošimų mokesčio dydis už kiekvieną lošimų veiklos leidime nurodytą lošimo įrenginį:
 • už A kategorijos lošimo automatą – 260 eurų per kalendorinių metų mėnesį (toliau – mėnuo);
 • už B kategorijos lošimo automatą – 130 eurų per mėnesį;
 • už ruletės, kortų arba kauliukų stalą – 2300 eurų per mėnesį.

Mokestinis laikotarpis – Loterijų ir lošimų mokesčio mokestinis laikotarpis yra kalendorinių metų ketvirtis.

Deklaravimas ir sumokėjimas:

Loterijas arba lošimus organizuojantys juridiniai asmenys loterijų ir lošimų mokesčio deklaracijas privalo pateikti kiekvienam mokestiniam laikotarpiui pasibaigus, ne vėliau kaip iki kito mokestinio laikotarpio pirmo mėnesio 15 dienos.

Juridiniai asmenys, organizuojantys loterijas ar lošimus, taikydami 5, 13 arba 18 procentų mokesčio tarifus ar fiksuotą loterijų ir lošimų mokesčio dydį, loterijų ir lošimų mokestį už mokestinį laikotarpį apskaičiuoja ir sumoka į biudžetą pasibaigus kiekvienam mokestiniam laikotarpiui iki kito mokestinio laikotarpio pirmo mėnesio 15 dienos.

Juridiniai asmenys, organizuojantys lošimus lošimo automatais ir stalo lošimus, tą mėnesį, kai išduodamas lošimų veiklos leidimas arba papildomas turimas lošimų veiklos leidimas, kuriame padidinamas lošimo įrenginių skaičius, arba pakeičiamas turimas lošimų veiklos leidimas, kuriame sumažinamas lošimo įrenginių skaičius, loterijų ir lošimų mokestį už kiekvieną tą mėnesį išduotame, papildytame ar pakeistame lošimų veiklos leidime nurodytą lošimo įrenginį apskaičiuoja už visą mėnesį, taikant nustatytą fiksuotą loterijų ir lošimų mokesčio dydį, ir sumoka pasibaigus kiekvienam mokestiniam laikotarpiui iki kito mokestinio laikotarpio pirmo mėnesio 15 dienos.

Nuo 2016 -01- 01 lošimo įrenginiai, už kuriuos mokamas mokestis, nebebus ženklinami specialiu ženklu, todėl lošimų  organizatoriams  nereikės teikti  prašymo formos  FR0307 dėl  ženklų išdavimo.

VMI mokėjimų duomenys:

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.