Asmens tapatybės kortelės ir paso kaina

Kiek kainuoja paso ar asmens kortelės padarymas ar keitimas?

Žemiau pateikiame kainas ir valstybės rinkliavą, taikomą už asmens dokumentų išdavimą ir keitimą (pasas ar asmens tapatybės kortelė). Atkreipkite dėmesį, kad paso kaina ir asmens tapatybės kortelės kaina priklauso nuo dokumento padarymo tvarkos ir taikomų nuolaidų tam tikroms asmenų grupėms. Bendra tvarka yra paso padarymas per 1 mėn., o skubos tvarka galima per 5 darbo dienas arba per vieną darbo dieną. Taip pat paso kainos ir asmens tapatybės kortelės kainos nuolaidos taikomos tik bendra tvarka.

 Dokumentas Padarymo trukmė Kaina

Asmens tapatybės kortelė (ATK)

bendra tvarka per 1 mėn.

10 Eur

skubos tvarka per 5 d. d.

60 Eur

skubos tvarka per 1 d. d. 100 Eur

Pasas

pasas bendra tvarka per 1 mėn.

50 Eur

pasas skubos tvarka per 5 d. d. nuo prašymo priėmimo

100 Eur

pasas skubos tvarka tą pačią darbo dieną

200 Eur

Tarnybinis pasas pasas bendra tvarka  28 Eur
pasas skubos tvarka per 5 d. d. nuo prašymo priėmimo 42 Eur
pasas skubos tvarka per 1 d. d. nuo prašymo priėmimo 56 Eur

 

Dėl skubos tvarkos

Jei prašymas gauti pasą skubos tvarka tą pačią darbo dieną pateikiamas bet kuriame Migracijos departamento teritoriniame skyriuje po 12 val., pilietis atsiimti pasą gali kitą darbo dieną nuo 11 val. tik Migracijos departamento Vilniaus skyriuje (Vytenio g. 18).

Prašymas pateiktas

Pasą galima atsiimti

Rinkliavos dydis

Iki 9 val., pvz., pirmadienį

Tą pačią dieną, pvz., pirmadienį, nuo 11 val.

200 Eur

9–12 val., pvz., pirmadienį

Tą pačią dieną, pvz., pirmadienį, nuo 14 val.

200 Eur

Po 12 val., pvz., pirmadienį Kitą darbo dieną, pvz. antradienį, nuo 11 val.

200 Eur

 

ATK atsiėmimas skubos tvarka per 1 darbo dieną Vilniaus skyriuje Vytenio g. 18, Vilnius:

Prašymas pateiktas

ATK galima atsiimti

Rinkliavos dydis

Iki 15 val.

Rytojaus dieną nuo 12 val.

100 Eur

Po 15 val.

Porytojaus dieną nuo 12 val.

100 Eur

 

ATK atsiėmimas skubos tvarka per 1 darbo dieną kituose Migracijos departamento teritoriniuose skyriuose:

Prašymas pateiktas

ATK galima atsiimti

Rinkliavos dydis

Iki 12 val., pvz., pirmadienį

Rytojaus dieną, pvz., antradienį, (konkretus laikas priklauso nuo skyriaus)

100 Eur

Po 12 val., pvz., pirmadienį

Porytojaus dieną, pvz., trečiadienį, (konkretus laikas priklauso nuo skyriaus)

100 Eur

Vaikams iki 18 m. valstybės rinkliava už vieno iš asmens dokumentų (pasirinktinai) išdavimą ar keitimą bendra tvarka per 1 mėn. yra sumažinama 50%, o piliečiams, kuriems sukako senatvės pensijos amžius, nustatytas Lietuvos Respublikos valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatyme, valstybės rinkliava už vieno iš asmens dokumentų (pasirinktinai) išdavimą ar keitimą bendra tvarka per 1 mėn. yra sumažinama 80 %.

Keičiant tą patį asmens dokumentą, lengvata bus pritaikyta visada, tačiau lengvatą pritaikius keičiant vieną asmens dokumentą (pvz., asmens tapatybės kortelę), pasas bus išduotas su lengvata tik tada, jei nuo prašymo pateikimo dienos iki asmens tapatybės kortelės galiojimo pabaigos liks mažiau nei 1 mėnesis.

Žemiau pateikiami atvejai, kai valstybės rinkliava neimama už vieno iš asmens dokumentų (pasirinktinai) išdavimą ar keitimą bendra tvarka per 1 mėnesį:

  1. asmenims, turintiems teisę gauti piniginę socialinę paramą įstatymų nustatyta tvarka;
  2. vaikams, kuriems nustatyta globa arba rūpyba;
  3. valstybės išlaikomi stacionariose globos įstaigose asmenims;
  4. sutuoktinio neturintiems senatvės pensijos amžiaus sulaukę asmenims;
  5. neįgaliesiems, kuriems Lietuvos Respublikos neįgaliųjų socialinės integracijos įstatyme nustatyta tvarka nustatytas neįgalumo lygis arba 55 procentų ir mažesnis darbingumo lygis, arba specialiųjų poreikių lygis;
  6. pasipriešinimo (rezistencijos) dalyviams, kuriems kario savanorio ar laisvės kovų dalyvio teisinis statusas pripažįstamas Lietuvos Respublikos pasipriešinimo 1940–1990 metų okupacijoms dalyvių teisinio statuso įstatyme nustatyta tvarka, ir Lietuvos Respublikos asmenų, nukentėjusių nuo 1939–1990 metų okupacijų, teisinio statuso įstatymo 3 straipsnyje nurodyti nuo okupacijų nukentėję asmenys, kuriems pagal šį įstatymą pripažįstamas nuo okupacijų nukentėjusio asmens teisinis statusas;
  7. Lietuvos Respublikos asmenims, nukentėjusiems nuo 1939–1990 metų okupacijų, teisinio statuso įstatymo 3 straipsnyje nurodytiems nuo okupacijų nukentėjusiems asmenims, kuriems pagal šį įstatymą pripažįstamas nuo okupacijų nukentėjusio asmens teisinis statusas.

Pastaba: asmuo, atitinkantis vieną iš šių kategorijų, turi pateikti tai patvirtinančius dokumentus.

Kaip galima sumokėti už pasą ar kortelę?

Valstybės rinkliavą visuose Migracijos departamento teritoriniuose skyriuose galima sumokėti banko kortele prašymo teikimo metu, taip pat grynaisiais pinigais naudojantis „FoxBox“ mokėjimo terminalais. Atkreipiame dėmesį, kad atsiskaitant grynaisiais pinigais FoxBox“ terminale taikomas administravimo mokestis.

Valstybės rinkliavą taip pat galima sumokėti banke ar naudojantis el. bankininkyste, pinigus pervedant (įmokos kodas – 5740) į vieną iš Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos sąskaitų:  https://www.vmi.lt/evmi/saskaitos-ir-imoku-kodai.

Atkreipiame dėmesį, kad mokant už kitą asmenį, būtina naudoti išplėstinę mokėjimo formą ir nurodyti piliečio, už kurį atliekamas mokėjimas, vardą, pavardę, asmens kodą.

Norint, kad dokumentas būtų gaminamas skubos tvarka ir apmokėjus valstybės rinkliavą už šią paslaugą banke arba naudojantis el. bankininkyste, teikiant prašymą būtina pateikti sumokėtos valstybės rinkliavos mokamąjį pavedimą su banko žyma arba kvitą.

Daugiau informacijos: www.migracija.lt

. Leave new

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.