Automobilio pirkimo-pardavimo sutartis

Komentarų: 0

Šiemet pasikeitė automobilio pirkimo-pardavimo forma Regitroje. Naujo pavyzdžio formas galite parsisiųsti žemiau esančiose nuorodose. Taip pat pateikiame keletą naudingų patarimų.

Patikrinkite ir išsisaugokite informaciją

  • Patikrinkite, ar perkamas automobilis turi savininko deklaravimo kodą (SDK). Tai itin svarbu, kadangi be šio kodo nebus galima automobilio registruoti arba parduoti. Pasitikrinti, ar SDK yra galiojantis, galite ČIA.
  • Jei planuojate įsigyti Lietuvoje jau registruotą automobilį, patikrinkite, ar jis neturi apribojimų. Pavyzdžiui: ar nėra areštuotas, įkeistas. Įvedę transporto priemonės duomenis, pamatysite detalų jos aprašą bei taikomus apribojimus. Tai galite padaryti ČIA.
  • Jei automobilį perkate pagal skelbimą, būtinai jį išsisaugokite. Tai – viešas pasiūlymas, kuriame gali būti nurodyta svarbi informacija. Pavyzdžiui: kad automobilis yra be trūkumų. Kilus ginčui, tai gali tapti svarbiu įrodymu, jog pardavėjas nuslėpė nuo Jūsų informaciją.

Užfiksuokite pinigų perdavimą raštu

  • Į pirkimo–pardavimo sutartį įtraukite punktą, jog pinigai už transporto priemonę gauti / sumokėti, arba nurodykite atsiskaitymo būdą: kaip ir kokiais terminais bus atsiskaitoma.
  • Jei už automobilį atsiskaitoma grynaisiais ir dalimis, pinigų perdavimo faktą kiekvieną kartą fiksuokite raštu (perdavimo–priėmimo aktas patvirtintas šalių parašais).

Kiti naudingi patarimai

  • Įvertinkite transporto priemonės pardavimo kainą. Mažesnė nei rinkos vertė gali rodyti, kad automobilis galbūt turi trūkumų.
  • Dar prieš pasirašydami sutartį įsitikinkite, ar pardavėjas Jums perduoda visus transporto priemonės dokumentus, dvejus užvedimo raktelių komplektus.
  • Rekomenduojama nuvežti perkamą automobilį ekspertų patikrai. ar patikrinti jį techninės apžiūros stotyje.

Parsisiųsti naujo pavyzdžio sutarties formas galite čia:

PDF: Pirkimo-pardavimo sutarties forma

DOCX: Pirkimo-pardavimo sutarties forma

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.