Euras stiprins Lietuvos ekonomiką

Komentarų: 0

Šiandien Tarptautinis valiutos fondas (TVF) paskelbė pranešimą apie TVF misijos vizitą Lietuvoje, kurio metu buvo vertinama šalies ekonomikos raida ir viešieji finansai.

„TVF pranešimas atspindi šalies ekonomikos aktualijas, kurias aptarėme misijos vizito metu. Šiuo metu pagrindinį dėmesį esame sutelkę į  2015 metų biudžetą, kuriuo siekiame tinkamai išnaudoti ekonomikos augimą, atsakingai kontroliuodami išlaidas ir laikydamiesi fiskalinės drausmės. Vienas iš svarbiausių veiksnių, kurie turėtų teigiamos įtakos ekonomikai, be abejo, yra euro įvedimas šalyje nuo kitų metų sausio 1-osios”, – sakė finansų ministras Rimantas Šadžius.

TVF teigia, kad Lietuvos ekonomika auga nepaisant sudėtingų išorinių sąlygų ir pabrėžė, kad euro įvedimas 2015 metais bus naudingas ekonomikai ir svarbus tolesnei jos raidai, taip pat  leis Lietuvai toliau stiprinti savo pozicijas Europoje.

Vertindamas 2015 metų biudžeto gaires, TVF paminėjo, kad Vyriausybė, siekdama toliau mažinti struktūrinį deficitą 0,5 procentiniais punktais BVP, tinkamai vertina viešųjų finansų konsolidavimo poreikį, kylantį dėl ekonomikos raidos rizikų. TVF taip pat pabrėžia, kad tolesnei ekonomikos plėtrai bus labai svarbus efektyvus viešųjų išlaidų valdymas ir ES paramos panaudojimas. Tarp Vyriausybės sprendžiamų iššūkių TVF paminėjo išlaidų didinimą gynybai ir per krizę sumažintų atlyginimų ir pensijų kompensavimą.

TVF misija, kuriai vadovavo TVF Europos departamento Lenkijos ir Baltijos šalių padalinio vadovo pavaduotojas Christophas Klingenas, Lietuvoje lankėsi š.m. rugsėjo 30 d. – spalio 6 dienomis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.