Finansinių sunkumų dėl COVID-19 patyrę individualią veiklą vykdantys gyventojai jau gali kreiptis dėl VMI pagalbos priemonių

Komentarų: 0

Standartizuos formos prašymas teikiamas per Mano VMI.

Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, kad gyventojai, vykdantys individualią veiklą, kuri nebuvo įtraukta į apribotų veiklų EVRK sąrašą, tačiau patyrę finansinių sunkumų dėl COVID-19, jau gali kreiptis į VMI dėl mokestinės pagalbos priemonių taikymo. Prašymus pateikti galima per Mano VMI (Paslaugos > Užsakyti paslaugą > Kitos paslaugos > Prašymo įtraukti į sąrašą patyrus finansinių sunkumų dėl COVID-19 pildymas). Patenkinus prašymą, pagalbos priemonės bus taikomos nuo sausio 1 d.

„Šiuo metu 2021 m. nukentėjusių nuo pandemijos sąraše yra 98 tūkst. individualią veiklą vykdančių gyventojų, kurie įtraukti į sąrašą be papildomo prašymo. Šiems smulkiesiems verslininkams netrukus išsiųsime asmeninius laiškus per Mano VMI apie jiems galiojančią mokestinę pagalbą,“- sako VMI Nepriemokų administravimo departamento direktorė Irina Gavrilova, pridurdama, jog jokios veiklos nevykdantiems gyventojams pagalbos priemonės yra taikomos automatiškai ir prašymo teikti nereikia.

Atkreipiame dėmesį, kad prašymo nagrinėjimui gali būti paprašyta pateikti papildomą informaciją. Vertinama mokėtojo pateikta ir VMI turima informacija.

VMI primena, jog smulkiesiems verslininkams, įtrauktiems į naują sąrašą, bei jokios veiklos nevykdantiems gyventojams nuo sausio 1 d. iki balandžio 30 d. ir du mėnesius po nebus skaičiuojami delspinigiai ar pradėti išieškojimo veiksmai dėl mokestinės nepriemokos, susidariusios nuo sausio 1 d. iki balandžio 30 d. Norėdami sudaryti mokestinės paskolos sutartį (toliau – MPS) be palūkanų tai gali padaryti iki balandžio 30 d.

Daugiau apie pagalbą verslui dėl COVID-19 galima rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt skiltyje „Nukentėjusiems nuo COVID-19“. VMI paslaugos yra teikiamos ir konsultacijos vyksta tik nuotoliniu būdu. Konsultacijas mokesčių klausimais gyventojai gali ją gauti paskambinę 1882 (spausti „5“) ar pateikę paklausimą elektroniniu būdu per Mano VMI.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.