Keičiasi mokestinių pagalbos priemonių taikymo terminai

Komentarų: 0

Nukentėję nuo COVID-19 mokesčių mokėtojai, dėl mokestinės paskolos sutarties be palūkanų galės kreiptis iki 2021 m. kovo 1 d.

2020 m. rugsėjo 24 d., Vilnius. Valstybinė mokesčių inspekcija (toliau – VMI) informuoja, jog LR Vyriausybės sprendimu pakeistas mokestinės pagalbos priemonių taikymo terminas – mokesčių mokėtojams, nukentėjusiems nuo COVID-19. Mokesčius, neigiamą COVID-19 poveikį patyrusios įmonės ir gyventojai, galės atidėti iki š. m. gruodžio 31 d. Per du mėnesius po šio termino, jie galės kreiptis į mokesčių administratorių ir sudaryti mokestinės paskolos sutartį be palūkanų.

„Sprendimas priimtas VMI atlikus išsamią analizę ir įvertinus įmonių, kurios naudojasi VMI mokestinės pagalbos priemonėmis, veiklos rezultatus bei atsigavimo tendencijas ir siekiant užtikrinti valstybės pajamų tvarumą“, – sako VMI vadovė Edita Janušienė, pažymėdama, jog pastaruoju metu įtrauktų į sąrašus įmonių sumokėtų mokesčių suma ženkliai padidėjo ir rugpjūčio mėnesį jau pasiekė 92,6 proc. pernai tuo pačiu metu sumokėtų mokesčių.

Teigiamai nuteikia ir į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašus nepretendavusių įmonių sumokėtų mokesčių dalis. Lyginant su atitinkamu praėjusių metų mėnesiu, liepos mėn. — surinkta 13,1 proc., o rugpjūčio mėn. net 17,9 proc. daugiau mokesčių nei tuo pat laikotarpiu pernai.

VMI primena, jog į nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašus šiuo metu įtraukta 62,1 tūkst. įmonių, iš kurių VMI teikiamomis mokestinėmis pagalbos priemonėmis naudojasi maždaug kas trečia įmonė (apie 23 tūkst. mokesčių mokėtojų). Nepaisant to, kad COVID-19 neigiamas pasekmes patyrę verslininkai atidėjo apie 697,3 mln. mln. eurų mokėtinų mokesčių, sąrašuose esančių verslininkų sumokamų mokesčių rodikliai, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu pernai, gerėja, o skola pastaraisiais mėnesiais auga gerokai lėčiau.

Pusės mokesčių mokėtojų, kuriems taikomi mokesčių atidėjimai, skola nesiekia 1 tūkst. eurų. Tik 1 proc. įmonių turi skolą, kuri viršija 0,5 mln. eurų ir tai sudaro 54 proc. visų atidėtų mokesčių sumos.

Pažymima, kad 115 įmonių pačios kreipėsi į VMI su prašymu išbraukti jas iš nukentėjusių nuo COVID-19 sąrašo ir mokesčius moka įprasta tvarka, o 963 verslininkai jau sudarė mokestinės paskolos sutartis su VMI ir 46,3 mln. eurų mokesčių sumokės dalimis, be jokių palūkanų.

Nuo kovo 16 d. jau yra sudaryta apie 4 tūkst. mokestinės paskolos sutarčių 62,4 mln. eurų sumai.

VMI pagalbos priemonių, nukentėjusiems nuo COVID-19 mokesčių mokėtojams, analizė yra skelbiama čia.

Primenama, kad konsultacijas telefonu šiemet teikia mokesčių specialistai visoje šalyje. Kilus klausimams, pasikonsultuoti verslininkai galės ne tik paskambinus bendruoju Mokesčių informacijos telefonu 1882, bet ir kitais  papildomais telefonų numeriais, kurie skelbiami VMI interneto svetainėje.

Savarankiškai aktualią informaciją, paaiškinimus, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus galima rasti VMI interneto svetainėje www.vmi.lt ir oficialiame VMI „Youtube“ kanale.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.