Kompensacijų tvarka į garantinį tiekimą pateksiantiems „Perlas energija“ vartotojams

Komentarų: 0

Vyriausybė nutarimu šiandien patvirtino kompensacijų tvarką nepriklausomo tiekėjo nepasirinkusiems ir nuo rytojaus laikinai į garantinį tiekimą pateksiantiems pirmojo ir antrojo liberalizacijos etapo „Perlas energija“ vartotojams.

Tokių, šios dienos ESO duomenimis, yra maždaug 38 tūkstančiai.

Jiems, kol nepasirinko kito nepriklausomo elektros tiekėjo, Vyriausybės nutarimu bus iš dalies kompensuojamas skirtumas tarp garantinio ir visuomeninio tiekimo kainos. Taip siekiama užtikrinti, kad dėl tiekėjo kaltės į garantinį tiekimą patekę „Perlas energija“ klientai patirtų kuo mažiau nuostolių ir už elektrą mokėtų kainą, artimą visuomeninio tiekimo kainai su kompensacija.

Skaičiuojama, jog tam gali reikėti maždaug 4 mln. eurų per mėnesį. Galutinė garantinio tiekimo elektros kaina pritaikius didžiausią leistiną valstybės kompensaciją šiems vartotojams rugsėjo mėnesį bus 32,8 cnt/kWh.

Energetikos ministerija primena, jog į garantinį patekusiems pirmojo ir antrojo liberalizacijos etapo „Perlas energija“ vartotojams išlieka prievolė pasirinkti nepriklausomą  tiekėją.
Garantinio tiekimo kaina nustatoma pagal praėjusio mėnesio vidutinę elektros energijos biržos kainą, pritaikius 1,25 proc. koeficientą, PVM ir pridėjus valstybės reguliuojamus infrastruktūrinius mokesčius. ESO skelbia, jog rugsėjo mėnesį ji bus 82 cnt/kWh.

Prasidėjus Seimo sesijai, Vyriausybė teiks įstatymų pataisas, kurios užtikrintų, jog dėl tiekėjo kaltės į garantinį tiekimą patekę vartotojai galėtų mokėti kainą, artimą visuomeniniam tiekimui.

Primename, kad „Perlas Energija” sustabdė savo veiklą. Plačiau skaitykite čia: „Perlas Energija“ stabdo savo veiklą

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.