Kylant algoms didėja PSD nuo 2022 m. sausio 1 d.

6 komentarai

Šiuo metu privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokos, kurias moka individualia ar kita savarankiška veikla besiverčiantieji, sudaro 6,98 proc. nuo MMA. 2021 m. tai siekia 44,81 eurą.

Kadangi nuo 2022 m. sausio 1 d. MMA bus 730 eurų, savarankiškai besidraudžiantieji turės mokėti 50,95 Eur PSD per mėnesį. Nuo sausio 1 d., norint nemokamai naudotis sveikatos priežiūros paslaugomis, atsiskaityti už PSD ir vėl reikia įprasta tvarka – už einamąjį mėnesį iki mėnesio pabaigos.

Patys PSD įmokas nuo MMA turi mokėti individualią veiklą, individualią žemės ūkio veiklą vykdantys, verslo liudijimus turintys gyventojai. Individualios įmonės moka PSD už savininkus, ūkinės bendrijos už tikruosius narius, mažosios bendrijos už mažųjų bendrijų narius bei už vadovus, kurie nėra nariai ir gauna atlygį.

Tie savarankiškai dirbantys gyventojai, kurie dėl kitų sąlygų gali nemokėti PSD įmokų kas mėnesį, ir toliau galės to nedaryti. Jie privalės sumokėti PSD įmokas už 2021 m., kai kitais metais deklaruos pajamas VMI.

PSD įmokų kas mėnesį gali nemokėti žmonės dirbantys pagal darbo sutartis, valstybės tarnautojai, taip pat tie gyventojai, kurie yra drausti sveikatos draudimu valstybės lėšomis – gauna senatvės arba netekto darbingumo pensiją, studijuoja aukštosiose mokyklose pagal nuolatines studijų programas ir kiti.

Valstybinė ligonių kasa primena, kad tik PSD apdraustųjų gydymo išlaidos apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų.

6 komentarai. Leave new

 • Deklaruota gyvenamoji vieta JK.Iš Lietuvos išsideklaravusi. Visi mokesčiai mokami JK Norėčiau kurį laiką padirbti Lietuvoje.Kiek turėčiau mokėti kas mėnesį?

  Atsakyti
 • Atsisakau šito PSD amžiams. Nenoriu tokių „nemokamų” paslaugų. Noriu mokamų (privačių), tik tada kai tikrai reikia (nelaimės atveju). Visais kitais atvejais gydausi pati arba privačiai (retai) ir esu tuo labai patenkinta. Manau, kaip šios Žemės gyvas žmogus (ne asmuo su kodu), turiu teisę pasirinkti kur, kada ir kaip man gydytis. Taip pat draudžiu mano įmokėtus ar iš sąskaitos nuskaičiuotus pinigus dabar ir ateityje panaudoti viskam, kas susiję su žmonių genocidu (eksperimentinėms vakcinoms, testavimui, sunkių šalutinių poveikių vaistų paskyrimui, nugydymui, numarinimui). Patvirtinu savo žodžius prieš Visatą ir Kūrėją. Ačiū už dėmesį, geros dienos!

  Atsakyti
 • Sveiki, kiek dirbantis zmogus turi moketi uz PSD?

  Atsakyti
 • laba diena,atvykau is uzsienio darbo birzije nestoviu, noriu moketi privalomojo sveikatos draudimo imokas, kokia tai butu suma ir kaip moketi. aciu

  Atsakyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.