Lietuva aiškinasi dėl skalūninių dujų gavybos

Komentarų: 0

Lietuvoje vyksta Skalūninių dujų žvalgyba, kurių paieškai ir žvalgybai pernai konkursą paskelbė tuometinė Vyriausybė. Teigiama, kad skalūnų išteklių Lietuvoje vertė gali siekti apie 100 mlrd. litų; jų kiekio pakaktų 30-50 metų.

Naujasis aplinkos ministras sako, kad netrukus po kitą savaitę pasibaigsiančio konkurso dėl alternatyva „Gazprom“ dujoms galinčių tapti skalūnų Seime bus tariamasi dar kartą.

LRT radijas anksčiau pranešė, jog Lietuvos geologų duomenimis, Lietuvoje potencialūs skalūnų dujų ištekliai sudaro apie 585 mlrd. kubinių metrų, o techniškai išgaunami skalūnų dujų ištekliai galėtų sudaryti apie 10 proc. apskaičiuotų išteklių kiekio.

Aplinkos ministro Valentino Mazuronio teigimu, iš naujo bus aiškinamasi, ar Lietuvai tikrai reikia imtis skalūninių dujų gavybos, praneša LRT televizijos naujienų tarnyba.

„14 dieną baigiasi tų dokumentų pridavimas. Jo mes sustabdyti dabar jau nebegalime ir neturime jokių galimybių. Per keletą dienų, per tris dienas, man atrodo, turi būti apsvarstyta pasiūlymai. Mes siūlome daryti svarstymą Aplinkos komitete, prašant Geologijos tarnybos detaliai išdėstyti, kas bus, ką galės daryti žvalgant, kokios, ar tikrai nėra grėsmių. Nors poveikio aplinkai poveikis aplinkai padarytas, prieš skelbiant tą projektą, kaip mane informavo Geologijos tarnybos direktorius, bet dar sykį reikia tikrai visiems susirinkti, dar sykį išklausyti ir priimti sprendimą“, – teigia LRT televizijai sakė V. Mazuronis

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.