Maitinimo, sporto ir kultūros paslaugoms nustatytas laikinas lengvatinis PVM tarifas nuo liepos 1 d.

Komentarų: 0

Seimas priėmė Pridėtinės vertės mokesčio įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-4714(2), kuriomis nuo liepos 1 d. nuspręsta laikinai išplėsti lengvatinio PVM tarifo taikymą.

Pagal priimtas pataisas lengvatinis 9 proc. PVM tarifas bus taikomas maitinimo paslaugoms ir išsinešimui tiekiamam maistui (išskyrus paslaugas, kurios susijusios su alkoholiniais gėrimais).

Ši lengvata taip pat galios kultūros ir sporto sektoriams – visų rūšių meno ir kultūros įstaigų, meno ir kultūros renginių, sporto renginių, sporto klubų lankymui ir atlikėjų teikiamoms paslaugoms, atlikėjų (aktoriaus, dainininko, muzikanto, dirigento, šokėjo ar kito asmens, vaidinančio, dainuojančio, skaitančio, deklamuojančio arba kitaip atliekančio literatūros, meno, folkloro kūrinius ar cirko numerius) teikiamoms atlikimo paslaugoms.

Lengvatinis PVM tarifas galios laikinai – iki 2022 m. gruodžio 31 d.

„Svarbu atkreipti dėmesį, kad absoliuti dauguma šiuose sektoriuose veikiančių įmonių yra smulkaus ir vidutinio dydžio, dažnai šeimos verslai. Skirtingai nei stambūs verslai, smulkios įmonės neturi plačių galimybių skolintis ar sukaupti atsargų krizei. Todėl šiandien, mano giliu įsitikinu, labai svarbu suteikti perspektyvą, kad pasibaigus karantinui valstybė padės smulkiajam ir vidutiniam verslui atsistoti ant kojų. Identiškos paskatos jau yra plačiai taikomos daugelyje Europos Sąjungos šalių. Pritaikius šias priemones ir Lietuvoje, mes paremsime smulkųjį ir vidutinį verslą ir kartu mažinsime prielaidas šešėlinei ekonomikai“, – posėdyje sakė Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininkas Mykolas Majauskas.

Už naujas nuostatas balsavo 97 Seimo nariai, prieš – 6, susilaikė 23 Seimo nariai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.