Naftos ir dujų išteklių mokestis

Komentarų: 0
Mokestis Naftos ir dujų išteklių mokestis
Pagrindinis teisės aktas Lietuvos Respublikos naftos ir dujų išteklių mokesčio įstatymas, 1992 m. spalio 7 d. Nr. I-2944 (toliau – Įstatymas)
Mokesčio mokėtojai Naftos ir dujų išteklių mokesčio mokėtojai yra Lietuvos ir užsienio apmokestinamieji vienetai (kaip jie apibrėžti Lietuvos Respublikos pelno mokesčio įstatyme) bei fiziniai asmenys, išgaunantys naftą ir dujas Lietuvos Respublikos teritorijoje ir jos ekonominėje zonoje Baltijos jūroje.
Mokesčio objektas Naftos ir dujų išteklių mokesčio objektas yra Lietuvos Respublikos teritorijoje ir jos ekonominėje zonoje Baltijos jūroje išgaunama nafta ir dujos.
Mokesčio tarifai Šios nuostatos taikomos iki 2012 m. birželio 30 d.:Naftai ir dujoms iš telkinių, kuriuose gavyba pradėta iki 2003-07-01, nustatomas 20 procentų bazinis naftos ir dujų išteklių mokesčio tarifas.Naftai ir dujoms iš telkinių, kuriuose gavyba pradėta po 2003-07-01, bazinis mokesčio tarifas nustatomas šio Įstatymo priedėlyje, atsižvelgiant į telkinių buvimo vietą ir gavybos mastą.Iki 2003-07-01, kai nafta ar dujos išgaunamos valstybės lėšomis surastuose ir išžvalgytuose telkiniuose, bazinis tarifas padidinamas 9 punktais.

Po 2003-07-01 naftai ir dujoms iš telkinių, kurie surasti ir išžvalgyti valstybės lėšomis, nustatomas 9 procentų kompensacinis tarifas.

Naftai ir dujoms iš telkinių, kuriuose gavyba pradėta iki 2003-07-01 ir išgauta ¾ ar daugiau naftos išteklių, bazinis naftos ir dujų išteklių mokesčio tarifas nustatomas pagal šio Įstatymo priedėlį.

Šios nuostatos taikomos nuo 2012 m. liepos 1 d.:

Naftos ir dujų išteklių mokesčio tarifą sudaro bazinis ir kompensacinis naftos ir dujų išteklių mokesčio tarifai.

Baziniu naftos ir dujų išteklių mokesčio tarifu apmokestinama iš visų telkinių išgauta nafta ir dujos. Jis nustatomas Įstatymo priedėlyje, atsižvelgiant į telkinių buvimo vietą ir metines gavybos apimtis.

Kompensaciniu naftos ir dujų išteklių mokesčio tarifu apmokestinama nafta ir dujos, išgaunamos iš telkinių, jeigu jiems surasti ar surasti ir išžvalgyti arba tik išžvalgyti buvo panaudotos valstybės lėšos. Naftai ir dujoms, išgaunamoms iš telkinio, kuris surastas ir išžvalgytas vien valstybės lėšomis, nustatomas 9 procentų kompensacinis naftos ir dujų išteklių mokesčio tarifas. Jeigu telkinio žvalgybai buvo panaudotos ne vien valstybės lėšos, kompensacinis naftos ir dujų išteklių mokesčio tarifas sumažinamas proporcingai ne valstybės lėšoms tenkančiai daliai, tačiau ne daugiau negu iki 4,5 procento pagal Lietuvos Respublikos Vyriausybės ar jos įgaliotų institucijų patvirtiną naftos ir dujų išteklių paieškos ir (ar) žvalgybos darbų, kurių pagrindu taikomas kompensacinis naftos ir dujų išteklių tarifas, pripažinimo ir išlaidų ne valstybės lėšoms tenkančiai daliai apskaičiuoti (įvertinti) tvarkos aprašą.

Mokestinis laikotarpis Naftos ir dujų išteklių mokesčio mokestinis laikotarpis yra kalendorinis ketvirtis.
Deklaravimas ir sumokėjimas Ketvirtinės deklaracijos FR0566 (patvirtinta VMI prie FM viršininko 2003 m. rugpjūčio 14 d. įsakymu Nr. V-232 (Žin., 2003, Nr. 82-3778)) forma turi būti pateikiama ir mokestis sumokėtas iki kito ketvirčio pirmo mėnesio 25 dienos.Metinės deklaracijos FR0567 (patvirtinta VMI prie FM viršininko 2003 m. rugpjūčio 14 d. įsakymu Nr. V-232 (Žin., 2003, Nr. 82-3778)) forma turi būti pateikiama ir mokestis sumokėtas iki kitų metų balandžio 25 dienos.Metų pabaigoje mokesčio suma yra perskaičiuojama pagal faktiškai per metus išgautą naftos ir dujų kiekį. Mokesčių mokėtojai naftos ir dujų išteklių mokestį privalo apskaičiuoti patys ir deklaracijas pateikti savo įregistravimo mokesčių mokėtojais AVMI.VMI mokėjimų duomenys:

Kiti ypatumai Šios nuostatos taikomos iki 2012 m. birželio 30 d.:Naftos ir dujų išteklių mokestis yra apskaičiuojamas pagal faktiškai per kalendorinį ketvirtį išgautą naftos ir dujų kiekį, išskyrus atvejus, kai išgautai naftai ir dujoms pagal Naftos ir dujų išteklių mokesčio įstatymą yra taikomi Įstatymo priedėlyje nustatyti baziniai naftos ir dujų išteklių mokesčio tarifai. Tais atvejais naftos ir dujų išteklių mokestis yra apskaičiuojamas nuo 1/4 per kalendorinius metus numatomo išgauti, bet ne mažesnio nei praėjusiais kalendoriniais metais išgauto naftos ir dujų kiekio.Šios nuostatos taikomos nuo 2012 m. liepos 1 d.:Naftos ir dujų išteklių mokestis yra apskaičiuojamas nuo 1/4 per kalendorinius metus numatomo išgauti, bet ne mažesnio negu praėjusiais kalendoriniais metais išgauto naftos ir dujų kiekio.

 


Šaltinis: www.vmi.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.