Namų savininkams parama renovacijai

Komentarų: 0

Nuo kovo 1 d. prasideda galimybė Lietuvos gyventojams atnaujinti savo individualius gyvenamuosius namus, pasinaudojant finansine parama. Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) kviečia visus norinčius kreiptis dėl paramos, skirtos gyvenamųjų namų modernizacijai. Šiam projektui skiriama 22 mln. eurų iš Aplinkos ministerijos administruojamos Klimato kaitos programos, o iki 2025 m. numatyta skirti iš viso 44 mln. eurų.

Vytautas Vrubliauskas, APVA direktoriaus pavaduotojas, ragina gyventojus pasinaudoti šia galimybe ne tik gerinti savo gyvenimo sąlygas, bet ir prisidėti prie šalies pastangų mažinant energijos suvartojimą ir kovojant su klimato kaita. Paraiškas paramai gauti galima teikti visą kovo mėnesį iki balandžio 2 d., o sprendimai dėl projektų tinkamumo bus priimami tik po visų paraiškų gavimo ir įvertinimo.

Didžiausia kompensacinė išmoka vienam projektui sieks iki 14 500 eurų. Ši suma apskaičiuojama pagal namo naudingą plotą, padauginant jį iš fiksuoto dydžio – 75 eurų už 1 kvadratinį metrą. Paraiškos bus vertinamos pagal nustatytus reikalavimus ir gautas vertinimo balus, o parama bus suteikta tiems projektams, kuriems užteks skirtų lėšų.

Kompensacinių išmokų gali siekti fiziniai asmenys, nuosavybės teise valdantys vieno ar dviejų butų gyvenamuosius namus. Projekto įgyvendinimui suteikta 15 mėnesių laikotarpis nuo kvietimo pabaigos, t. y. iki 2025 m. liepos 2 d. Parama bus išmokama tik tada, kai atnaujintas namas pasieks ne mažesnę nei B energinio naudingumo klasę ir sumažins šiluminės energijos suvartojimo sąnaudas bent 40 proc. lyginant su buvusiomis iki atnaujinimo.

Šiuo metu gyvenamosios paskirties pastatai sudaro didžiąją dalį šalies pastatų fondo, tačiau daugelis iš jų yra statyti prieš 1993 m. ir yra žemesnės nei C energinio naudingumo klasės. Ši iniciatyva skatina modernizuoti šiuos namus, prisidedant prie energetinio efektyvumo didinimo ir klimato kaitos mažinimo.

Užpildyti ir pateikti formą renovacijai galite per APVA sistemą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.