Nauji išmokų už mėsinį galviją, avį ir ožką dydžiai

Komentarų: 0

Patvirtinti 2023 metų susietosios pajamų paramos išmokų dydžiai už mėsinius galvijus, avis ir ožkas buvo nustatyti remiantis keliomis svarbiais faktoriais. Išmokos dydis mėsiniams galvijams yra diferencijuojamas priklausomai nuo mėsinės veislės kraujo laipsnio dalies. Be to, numatytas papildomas mokamas priedas už produktyvumo tyrimą, įskaitant mėsinio galvijo kontrolinį svėrimą.

Tai reiškia, kad ūkininkams, turintiems mėsinius galvijus, bus mokama parama, kurios dydis priklausys nuo mėsinės veislės kraujo laipsnio dalies, kuri yra svarbus veiksnys įvertinant galvijų kokybę. Be to, jei ūkininkas pasirinks atlikti produktyvumo tyrimą, įskaitant mėsinio galvijo kontrolinį svėrimą, jis gali gauti papildomą mokamą priedą už šį procesą.

Šie priemokų dydžiai buvo patvirtinti siekiant skatinti aukštą mėsinio galvijo kokybę ir produktyvumą bei skatinti ūkininkus dalyvauti kontroliniuose svėrimuose, kurie padeda geriau įvertinti gyvulių veisimo rezultatus. Ši sistema buvo sukurta siekiant skatinti tvarų žemės ūkį ir užtikrinti aukštą gyvulių veisimo standartą.

Didžiausia išmoka bus mokama už mėsinius galvijus, kurių mėsinės veislės kraujo laipsnio dalis siekia 51 ir daugiau procentų. Išmokos už tokį galviją suma  – 142,15 Eur. Už galvijus, kurių mėsinės veislės kraujo laipsnio dalis nesieks 51 procento, bus mokama po 76,22 Eur. Taip pat bus mokami 6 Eur už mėsinį galviją, kuriam buvo vykdytas produktyvumo tyrimas.

Ūkininkai gaus paramą ir už avis bei ožkas. Patvirtinta išmoka už avį  –  17,96 Eur, už ožką  –  24,62 Eur.

Su žemės ūkio ministro Kęstučio Navicko įsakymu „Dėl 2023 metų susietosios pajamų paramos išmokų už mėsinį galviją, avį ir ožką dydžių patvirtinimo“ galite susipažinti čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.