Nuo 2022 m. sausio 1 d. bus taikomas didesnis NPD

4 komentarai

Seimas priėmė Gyventojų pajamų mokesčio įstatymo pakeitimus, kuriais nutarta nuo 2022 m. sausio 1 d. padidinti neapmokestinamąjį pajamų dydį (NPD) 60 eurų – iki 460 eurų – gyventojams, uždirbantiems iki 1 vidutinio darbo užmokesčio (2022 m. jis turėtų siekti1 678 eurų).

Įstatymo pakeitimais taip pat nuspręsta priklausomai nuo neįgalumo ar darbingumo lygio didinti neįgaliesiems ir riboto darbingumo asmenims maksimaliai taikytiną NPD atitinkamai iki 740 arba 690 eurų.

Šiuo metu pajamoms iš darbo santykių maksimalus mėnesio NPD yra 400 eurų, neįgaliesiems bei riboto darbingumo asmenims – 645 arba 600 eurų, priklausomai nuo neįgalumo ar darbingumo lygio.

Kaip anksčiau minėjo finansų ministrė Gintarė Skaistė, Statistikos departamento duomenimis, iki vieno vidutinio darbo užmokesčio uždirba 73 proc. visų Lietuvos darbuotojų, todėl papildomą naudą pajaus trys ketvirtadaliai visų dirbančiųjų. Jos tvirtinimu, tai yra didelė paskata grįžti į darbo rinką.

Skaičiuojama, kad dėl nuo kitų metų didinamo minimalaus mėnesinio atlyginimo ir neapmokestinamojo pajamų dydžio mažiausias pajamas gaunančių gyventojų į rankas pajamos didės 65 eurais.

Šių pokyčių iniciatoriai pabrėžia, kad tokiu būdu NPD padidėtų 15 proc., o tai ir spartesnis NPD didinimas nei MMA reikšmingai pakeistų MMA uždirbančių asmenų pajamas „į rankas“. Preliminariais skaičiavimais, siūlomi NPD pakeitimai kainuotų apie 74,1 mln. eurų.

Asmenims, kurių pajamos viršija vieną VDU, būtų išlaikytas šiuo metu taikomo NPD lygis – jiems taikytinas NPD ir toliau būtų apskaičiuojamas pagal šiuo metu įstatyme nustatytą formulę.

4 komentarai. Rašyti

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.