Nuo naujų metų ligos pašalpos padidės dvigubai

Komentarų: 0

Priimtosios Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) pasiūlytos Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo pataisos, kuriuo ligos pašalpos, mokamos už trečią-septintą nedarbingumo dienas, padidinamos nuo 40% iki 80% pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio.

Už tokį įstatymą ketvirtadienį balsavo 85 Seimo nariai, prieš buvo 1, susilaikė 4 parlamentarai. Seime beveik nekilo diskusijų dėl šio įstatymo būtinumo, tik konservatorius Rimantas Dagys abejojo, ar „Sodra“ jau gebės pakelti papildomą finansinę naštą.

Įstatymas įsigalios nuo 2015 m. sausio 1 d. Paskaičiuota, kad ligos pašalpų padidinimui iš „Sodros“ biudžeto papildomai prireiks apie 115 mln. Lt per metus.

Ligos pašalpos, mokamos iš „Sodros“ biudžeto, buvo apkarpytos finansinio sunkmečio laikotarpiu – nuo 2009 m. gegužės 1 d. iš valstybinio socialinio draudimo biudžeto nuo trečiosios iki septintosios laikinojo nedarbingumo dienos mokama vos 40%, o nuo aštuntosios ligos dienos – 80% algos dydžio ligos pašalpa.

Pirmųjų dviejų kalendorinių ligos dienų apmokėjimo iš darbdavio lėšų tvarka nebuvo keičiama. Ji išliks kaip ir dabar.

SADM pateikė statistiką apie ligos pašalpos gavėjų skaičių per pastaruosius septynerius metus. Ji rodo, kad pakeitus tvarką ir sumažinus ligos pašalpą, žmonės pradėjo kur kas rečiau imti nedarbingumo lapelius. Neretai į darbą einama dar pilnai nepasveikus.

Seimas dar praėjusiais metais patvirtino vieno piliečio peticiją, kuriame prašoma apsvarstyti galimybę grąžinti ligos pašalpas į prieškrizinį lygį. Vyriausybė buvo įpareigota įgyvendinti šią peticiją. Tas ir buvo padaryta SADM parengtu, Vyriausybės bei Seimo priimtu įstatymu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.