Obuolių augintojams 2 mln. eurų valstybės parama

Komentarų: 0

Lietuvos obuolių augintojai, patyrę nuostolių dėl Rusijos agresijos prieš Ukrainą sutrikdytos rinkos, galės gauti paramą – Europos Komisija patvirtino 2 mln. eurų vertės valstybės pagalbos priemonę. Pagalbos dydis sieks 400 Eur/ha deklaruotų obelų sodų. Bendra pagalbos suma vienam obuolių augintojui negalės viršyti maksimalios nustatytos ribos – 250 tūkst. eurų.

Ši valstybės pagalbos priemonė skiriama dėl rudenį stipriai sutrikdytos perdirbti skirtų obuolių rinkos, dėl ko obuolių augintojai patyrė nuostolių.

Remiantis VĮ Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centro duomenimis, 2017–2021 m. perdirbimui rugsėjo mėnesiais vidutiniškai buvo parduodama 14 467 t. obuolių. Šių metų rugsėjo duomenimis, perdirbimui skirtų obuolių buvo supirkta tik 4 455 t.

„Rinka buvo stipriai sutrikdyta, kadangi obuolių 2022 m. rugsėjį, palyginti su praėjusių 5 metų duomenimis, buvo supirkta 70 proc. mažiau. Be to, supirkimo kainos taip pat sumažėjo – nuo 12-14 centų už kilogramą iki 10 centų, kas taip pat turėjo neigiamą poveikį šiam sektoriui“, – teigia žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

Paraiškos šiai paramai gauti jau surinktos, šiuo metu vyksta jų vertinimas, o parama bus išmokėta iki šių metų pabaigos.

Siekiant suteikti paramą kam jos iš tiesų labiausiai reikia, paraiškas galėjo teikti tie, kurių pagrindinė veikla yra obuolių auginimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.