Parama ūkininkų konsultacijoms

Komentarų: 0

Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano (SP) intervencinė priemonė „Konsultavimo paslaugos“ suteikia galimybę žemės ūkio sektoriaus dalyviams gauti paramą įgyvendinant naujoves. Šios priemonės pagalba konsultavimo paslaugų teikėjai gali prašyti finansinės paramos nuo sausio 29 d. iki vasario 29 d.

Paramą gali gauti įvairūs dalyviai, įskaitant fizinį arba juridinį asmenį, asociacijas, žemės ūkio kooperatyvus ir kt. Paramos suma vienam konsultacijų paslaugos gavėjui siekia 2 tūkst. Eur be PVM, o paramos intensyvumas yra 100 proc. – tai reiškia, kad konsultacijų paslaugų gavėjams nereikės savo lėšų pridėti.

Konsultavimo paslaugų teikimo valandos yra fiksuotos ir kainuoja 58 Eur be PVM. Svarbu pažymėti, kad konsultacijos turi būti kvalifikuotos ir specializuotos, atitinkančios priemonės įgyvendinimo taisyklių nustatytas temas.

Paraiškos dėl paramos konsultavimo paslaugoms gali būti teikiamos nuo 2024 m. sausio 29 d. iki vasario 29 d., tačiau ne ilgiau nei pasiekiama paraiškų priėmimo etapui skirta lėšų suma.

Naujovės šioje priemonėje apima pertvarkytą konsultavimo paslaugų kokybės monitoringo sistemą, kur vartotojai gali palikti atsiliepimus apie gautas paslaugas. Be to, ūkininkai gali pasirinkti skirtingus konsultantus be apribojimų ir gauti paramos „krepšelį“, kurį galima naudoti konsultuojantis su skirtingais specialistais.

2014–2020 m. KPP laikotarpiu ši priemonė buvo labai populiari, parodydama, kad žemės ūkio sektoriaus dalyviams konsultacijos yra itin svarbios. Pagal ankstesnę programą teikta parama daugiausia pasižymėjo ūkininkų, jaunųjų ūkininkų ir kitų žemės valdytojų aktyvumu.

Visa tai vyksta su planuota 5 mln. Eur paramos lėšų suma 2023–2027 m. laikotarpiui, kuria siekiama skatinti inovacijas ir žemės ūkio sektoriaus plėtrą Lietuvoje.

Pagrindiniai akcentai:

  1. Paraiškos priėmimas: Konsultavimo paslaugų gavėjai gali kreiptis paramos sausio 29 d. – vasario 29 d. Paramos suma šiam etapui yra 700 tūkst. Eur.

  2. Pareiškėjai: Paramą gali prašyti fiziniai arba juridiniai asmenys, arba jų grupės, asociacijos, kooperatyvai, žemės ūkio kooperatyvai ir žemės ūkio kooperatyvų asociacijos, atitinkantys tinkamumo gauti paramą sąlygas ir reikalavimus.

  3. Paramos intensyvumas: Parama konsultavimo paslaugoms yra 100 proc. tinkamų finansuoti išlaidų, o paramos suma vienam konsultacijų paslaugos gavėjui yra 2 tūkst. Eur be PVM.

  4. Teikimo valandos: Konsultavimo paslaugų teikimo valandos fiksuotasis įkainis yra 58 Eur be PVM.

  5. Konsultacijos ūkininkams: Paslaugos turi būti kvalifikuotos ir specializuotos individualios konsultacijos temomis, nurodytomis priemonės įgyvendinimo taisyklėse.

  6. Laikotarpis: Paraiškas dėl paramos konsultavimo paslaugoms įsigyti galima teikti nuo 2024 m. sausio 29 d. iki vasario 29 d., tačiau ne ilgiau nei pasiekiama paramos paraiškų priėmimo etapui skirta lėšų suma dotacijos forma.

  7. Kokybės monitoringo sistema: Planuojama pertvarkyti konsultavimo paslaugų kokybės monitoringo sistemą, leidžiant vartotojams palikti atsiliepimus apie gautas paslaugas.

  8. Paramos „krepšelis“: Ūkininkai gautą savo konsultavimo paramos „krepšelį“ galės naudoti konsultuojantis pas skirtingus konsultantus be apribojimų.

  9. Paramos suma: 2023–2027 m. laikotarpiu suplanuota 5 mln. Eur paramos lėšų šiai priemonei.

Ši priemonė siekiama skatinti inovacijas ir teikti reikalingą pagalbą žemės ūkio sektoriuje veikiantiems subjektams. Tai svarbu siekiant modernizuoti žemės ūkį ir skatinti tvarų jo vystymąsi.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.