Paskelbti nauji tarifai gamintojams ir importuotojams už gėrimų pakuotes

Komentarų: 0

Nuo kitų metų sausio 1 dienos keisis tarifai, taikomi į rinką išleidžiamoms gėrimų pakuotėms, dalyvaujančioms užstato sistemoje. VšĮ „Užstato sistemos administratorius“ (USAD) skelbia, kad nauji tarifai bus taikomi PET plastiko, aliuminio, stiklo butelių ir metalo skardinių pakuotėms. Už PET plastiko pakuotes bus taikomas 0,044 Eur/vnt., už aliuminio skardines – 0,019 Eur/vnt., už vienkartinius stiklo butelius – 0,055 Eur/vnt., o už metalo skardines – 0,049 Eur/vnt. Šie tarifai buvo nustatyti atsižvelgiant į makroekonomines prognozes ir antrinių žaliavų kainų dinamiką.

USAD generalinis direktorius Gintaras Varnas teigia, kad šie tarifai yra sudaryti remiantis artimiausio laikotarpio prognozėmis ir yra skirti užtikrinti užstato sistemos finansavimą. Jis pabrėžia, kad keičiantis makroekonominėms sąlygoms, bus koreguojamos ir pajamų projekcijos, todėl dalis tarifų kitais metais bus mažesni, o kitos – didesnės negu šių metų.

G. Varnas akcentuoja, kad šiemet prognozuojama 8,8 proc. vidutinė metinė infliacija ir 12,4 proc. darbo užmokesčio didėjimas. Šie duomenys svarbūs formuojant kitų metų biudžetą, kad užstato sistema veiktų sklandžiai ir visi gyventojai galėtų naudotis taros surinkimo tinklu.

Nors USAD siekia mažinti sistemos veiklos sąnaudas įdiegdama veiklos efektyvinimo sprendimus, pastaraisiais metais organizaciją ištiko finansiniai iššūkiai dėl antrinių žaliavų kainų nuosmukio. Sumažėjęs pajamų srautas iš žaliavų pardavimų verčia koreguoti gamintojų ir importuotojų tarifus. Tačiau ženkliai mažėjančios antrinių žaliavų kainos taip pat gali padėti gamintojams, mažinant pakuočių atliekų sutvarkymo subsidijų išlaidas.

Naujieji tarifai bus taikomi nuo 2024 metų sausio 1 dienos. Per dešimt šių metų mėnesių perdirbta beveik 585 milijonai vienkartinių stiklo, plastiko ir metalo pakuočių. Prognozuojama, kad per metus bus surinkta ir perdirbti perduota daugiau kaip 670 mln. vienkartinių užstato pakuočių. Lietuvos gyventojai aktyviai grąžina užstatą, suardami 9 iš 10 į rinką išleidžiamų gėrimų užstato pakuočių. Nuolatiniu užstato sistemos veikimu gyventojai Lietuvoje jau susigrąžino beveik 4,7 mlrd. vienkartinių pakuočių, tai sudaro apie 470 mln. eurų.

USAD nustatyti tarifai taikomi kiekvienai į Lietuvos rinką išleistai pakuotei, siekiant užtikrinti vienodas sąlygas visiems gamintojams ir importuotojams, nepriklausomai nuo jų dydžio ar išleistų pakuočių kiekio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.