Paskoloms – dar beveik 45 milijonai

Komentarų: 0

Skatinamajai finansinei priemonei ,,Paskolos ūkio subjektų, veikiančių žemės ūkio ir žuvininkystės produktų gamybos, perdirbimo ir prekybos srityse, likvidumui užtikrinti COVID-19 ligos protrūkio laikotarpiu“ papildomai bus skirta beveik 45 mln. eurų.

Papildomos lėšos – 44 mln. 818 tūkst. eurų – skirtos atsižvelgiant į šalyje susidariusią situaciją dėl COVID-19 bei siekiant, kad žemės ūkio rinka išliktų pakankamai stabili ir būtų išsaugotas veiklos tęstinumas.

Iš viso šiai priemonei, ministerijai ir  UAB Žemės ūkio paskolų garantijų fondas trečiadienį pasirašius papildomą susitarimą, skirta 134 mln. 818 tūkst. eurų. Pagrindinis finansinės priemonės tikslas – padėti ūkio subjektams, veikiantiems žemės ūkio ir žuvininkystės produktų gamybos, perdirbimo ir prekybos srityse, dėl COVID-19 protrūkio susidūrusiems su apyvartinio kapitalo trūkumu, gauti finansavimą paskoloms, kad būtų užtikrintas ūkio subjektų veiklos tęstinumas.

Finansinė priemonė užtikrins finansinių paslaugų prieinamumą, pagerins ūkio subjektų finansavimo gavimo sąlygas, atpigins skolinimosi kaštus bei padės išlaikyti verslo stabilumą.

Paskolų sutartys su paskolų gavėjais bus pasirašomos ir paskolos išmokamos iki 2021 m. birželio 30 d. Paskolos bus teikiamos ne ilgesniam kaip 36 mėnesių laikotarpiui, paskolos suma vienam paskolos gavėjui negalės viršyti 1 mln. eurų, vienam paskolos gavėjui galės būti suteikiama tik viena paskola.

Paskolos bus teikiamos vadovaujantis 2020 m. kovo 19 d. Europos Komisijos komunikatu „Laikinoji valstybės pagalbos priemonių, skirtų ekonomikai remti reaguojant į dabartinį COVID-19 ligos protrūkį, sistema“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.