Po karantino skolas atidėjusios įmonės pradeda mokėti įmokas „Sodrai“

Komentarų: 0

Daugiau nei 6 000 COVID-19 pandemijos paveiktų įmonių pernai atidėjo „Sodros“ įmokų mokėjimą. Atidėtoji skola sudarė 124 mln. eurų.

Dauguma įmonių suplanavo, kad įsiskolinimą pradės grąžinti po metų – nuo šių metų rugpjūčio. Paskutinį vasaros mėnesį šie draudėjai pradės vykdyti savo įsipareigojimus.

„Iki praeitų metų rugsėjo sudarėme galimybę teikti prašymus dėl įmokų sumokėjimo atidėjimo ir įsiskolinimo grąžinimo per pasirinktą bei suderintą laiką supaprastinta tvarka. Siekėme palengvinti pandemijos paveikto verslo finansinę naštą, padėti lengviau išgyventi karantiną ir laikotarpį po jo.

Dauguma šia galimybe pasinaudojusių įmonių įmokas atidėjo metams. Rugpjūtį jie turi pradėti grąžinti skolas. Draudėjai pagal suderintą mokėjimų grafiką turi mokėti atidėtąsias įmokas, o taip pat ir einamąsias įmokas.

Jei įmonė nesilaikys įsipareigojimų, sprendimas atidėti skolų sumokėjimą neteks galios ir bus pradėtas skolų išieškojimas,“ – paaiškina „Sodros“ Įmokų administravimo skyriaus vedėjas Laimonas Rudys.

Pernai, antrojo karantino metu, „Sodra“ teikė pagalbą verslui, kurio veikla Vyriausybės nutarimu buvo apribota ir įmonė buvo įtraukta į Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) COVID-19 poveikį patyrusių draudėjų sąrašus. VMI sąraše esančios įmonės, pateikusios prašymą netaikyti sankcijų, galėjo nemokėti įmokų.

Karantinui pasibaigus, jos galėjo pateikti prašymą „Sodrai“ dėl susikaupusių įmokų sumokėjimo atidėjimo supaprastinta tvarka. Įmonėms nebuvo skaičiuojamos palūkanos ir nereikėjo pagrįsti mokumo.

Draudėjai galėjo pasirinkti, kada planuoja pradėti mokėti įmokas (ne vėliau kaip per metus nuo prašymo pateikimo) ir skolos sumokėjimo terminą (iki 4 metų nuo mokėjimo pradžios). Įsiskolinimo suma buvo paskirstoma lygiomis, sutartomis dalimis pasirinktam laikotarpiui.

Prieš metus COVID-19 paveiktų įmonių bendra skola – pirmojo ir antrojo karantino skola – siekė 153 mln. eurų. Iš jų 124 mln. eurų – atidėta skola. Dėl 29 mln. eurų skolos atidėjimo įmonės nesikreipė.

Iš viso buvo įsiskolinę 21 000 įmonių, atidėtos daugiau nei 6 000 įmonių skolos. Draudėjai prašė sumokėti skolą per maksimalų laiką – 5 metus.

Šiandien atidėtoji skola yra sumažėjusi iki 117 mln. eurų. Skolingos 4 200 įmonių.

Įsiskolinusios įmonės gali ir šiandien prašyti sumokėti įmokas dalimis, kai yra įvykdžiusios įsipareigojimus pagal ankstesnius sprendimus dėl skolų sumokėjimo atidėjimo. Vis dėlto dabar reikalaujama pagrįsti mokumą bei yra skaičiuojamos palūkanos.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.