Valstybės rinkliava

Komentarų: 0

Pagrindinis teisės aktas – Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymas.

Valstybės rinkliavos mokėtojai – Rinkliavas moka fiziniai ir juridiniai asmenys, išskyrus Lietuvos banką.

Valstybės rinkliavos objektas – Valstybės rinkliava imama už įstatymuose, Europos Sąjungos reglamentuose ar sprendimuose nustatytas institucijų teikiamas asmenims paslaugas. Institucijos neturi teisės reikalauti iš fizinių ir juridinių asmenų atlyginti už suteiktas paslaugas kitaip, negu sumokėti pagal šį įstatymą nustatytą valstybės rinkliavą.

Valstybės rinkliavos dydžiai – Valstybės rinkliavos dydžius nustato Lietuvos Respublikos Vyriausybė 2000 m. gruodžio 15 d. nutarimu Nr. 1458 „Dėl konkrečių valstybės rinkliavos dydžių sąrašo  ir valstybės rinkliavos mokėjimo ir grąžinimo taisyklių patvirtinimo”.

Valstybės rinkliava yra ne mažesnė kaip euras ir ne didesnė kaip 80 000 eurų ir apskaičiuojama atsižvelgiant į paslaugos suteikimo išlaidas, kurias sudaro išlaidos: darbui, susijusiam su paslaugos suteikimu, apmokėti, juridinę galią turinčio dokumento blankui pagaminti, teisės aktų nustatytų reikalavimų įvykdymui patikrinti, institucijos teikiamų paslaugų reglamentuojančiame Europos Sąjungos reglamente nustatytos kitos išlaidos.

Pagrindinės lengvatos ir išimtys:

Lengvatos nustatytos Lietuvos Respublikos rinkliavų įstatymo 6 ir 61straipsniuose.

Valstybės rinkliavos už paso, asmens tapatybės kortelės išdavimą, keitimą bendra tvarka Lietuvos Respublikos piliečiams, kuriems nesukako 18 metų, taip pat kuriems sukako senatvės pensijos amžius, nustatytas Lietuvos Respublikos valstybinių socialinio draudimo pensijų įstatyme, dydis sumažinamas 50 procentų jų pasirinkimu tik už vieno iš šių dokumentų išdavimą, keitimą bendra tvarka.

Savivaldybės taryba turi teisę savo biudžeto sąskaita paskiriems valstybės rinkliavos mokėtojams sumažinti valstybės rinkliavos dydį arba iš viso nuo jos atleisti tais atvejais, kai valstybės rinkliava įskaitoma į tos savivaldybės biudžetą.

Valstybės rinkliavos sumokėjimas – Valstybės rinkliavos mokėjimo tvarką nustato Vyriausybė 2000 m. gruodžio 15 d. nutarimu Nr. 1458 „Dėl konkrečių valstybės rinkliavos dydžių sąrašo  ir valstybės rinkliavos mokėjimo ir grąžinimo taisyklių patvirtinimo”.

VMI mokėjimų duomenys:

Valstybės rinkliavos grąžinimas:

Sumokėta valstybės rinkliava arba jos dalis grąžinama šiais atvejais:

  • kai sumokėta daugiau negu Vyriausybės nustatytas rinkliavos dydis;
  • jeigu paslaugos nesuteikiamos.

Valstybės rinkliava grąžinama, jeigu prašymas dėl jos grąžinimo vietos mokesčio administratoriui pateiktas per Mokesčių administravimo įstatyme nustatytą terminą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.