VMI ir Sodra sutarė dėl bendradarbiavimo ir kartu tikrins skolininkus

Komentarų: 0

Valstybinė mokesčių inspekcija prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos (toliau – VMI) ir Valstybinio socialinio draudimo fondo valdyba prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (toliau – „Sodra”) sutarė, kad nuo šiol bendradarbiaus ne tik keičiantis reikalingais duomenimis, bet kartu nustatinės prievolių nevykdančius verslininkus, kartu tikrins skolininkus bei mokesčių mokėtojus, neteisėtai mokančius mažiau mokesčių ir įmokų. Verslininkai, atėję į VMI pasiaiškinti dėl ne pilnu etatu ar mažiau už „minimumą” dirbančių darbuotojų, neturėtų nustebti ten sutikę ir „Sodros” atstovų.

VMI prie FM viršininkas Dainoras Bradauskas ir „Sodros” direktorius Mindaugas Sinkevičius praėjusią savaitę aptarė bendradarbiavimo modelį, o VMI ir „Sodros” teritoriniai padaliniai jau ėmėsi bendro darbo.

Kiekvienais metais VMI skiria ypatingą dėmesį įmonėms, kuriose darbuotojai įdarbinami ne pilnu etatu ar gauna mažesnį nei minimalų darbo užmokestį. Ne paslaptis, kad dalis įmonių taip bando neteisėtai susimažinti mokamą gyventojų pajamų mokestį, nesumoka visų priklausančių įmokų „Sodrai”. Rizikingiausios įmonės sulaukia VMI inspektorių vizito, o kitai daliai taikomas modelis „Įspėjau – pasirink”: įmonių vadovams siunčiami įspėjamieji laiškai arba jie kviečiami į VMI pasiaiškinti. Nuo šiol „Įspėjau – pasirink” pokalbiuose, kuriuose mokesčių mokėtojai administratoriui aiškinasi ir teikia argumentus dėl galimo darbo santykių mokesčių vengimo, dalyvaus ir išsamią informaciją apie darbdavius valdančių „Sodros” teritorinių padalinių darbuotojai.

„Taikomo modelio „Įspėjau – pasirink” rezultatai rodo, kad darbdaviams kartais užtenka vien tik institucijos parodyto dėmesio. Po stebėsenos veiksmų, kaip juos traktuoja VMI, 3360-yje įmonių darbuotojų, gaunančių mažesnį nei minimalų atlyginimą, dalis sumažėjo 10 proc., kai tuo tarpu visoje šalyje – tik apie 3 proc.”, – informuoja VMI viršininkas D. Bradauskas, pažymėdamas, kad „Sodros” darbuotojų pateikta informacija įmonių vadovams dar labiau padės „apsispręsti” tinkamai vykdyti mokestines prievoles.

VMI prie FM taip pat jau pavedė apskričių mokesčių inspekcijoms, gavusioms informaciją apie rizikingus mokesčių mokėtojus, operatyviai komunikuoti su „Sodros” teritoriniais padaliniais ir kartu priimti sprendimus dėl neplaninės mokėtojų kontrolės ar stebėsenos veiksmų. Abiejų institucijų specialistai jau rengiasi bendriems patikrinimams, kuriuose ypatingas dėmesys bus skirtas skolų nevengiantiems ir piktybiškai jų nemažinantiems verslininkams.

„„Sodra” nuo šiol kiekvieną ketvirtį pagal tarpusavyje suderintus kriterijus pateiks VMI pasiūlymus dėl tikrintinų mokesčių mokėtojų, o „Sodros” teritoriniai padaliniai kartu su mokesčių inspektoriais kartu juos vertins ir priims galutinius sprendimus, kuriuos mokesčių mokėtojus tikrinti”,- pasakoja VMI viršininkas Dainoras Bradauskas, akcentuodamas, kad kartu dirbdami institucijų specialistai galės lengviau ir tiksliau nustatyti mokesčių ir įmokų „Sodrai” nemokančias įmones.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Fill out this field
Fill out this field
Įveskite tinkamą el. pašto adresą.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.